Diagnostyczny Maj '17 - Lublin 12-13 maja 2017 r.

niedziela, 6 listopada 2016 r.

Nieuchronny upływ czasu prowadzi do stopniowego wykruszania się kadry wykładowców, których znamy w środowisku diagnostów. Grono osób, których wykładów chciałoby się słuchać, kurczy się.

Dlatego podjęliśmy z Basią Pęksą starania, żeby zachęcić uzdolnionych mówców do zademonstrowania swoich możliwości. Tak powstała koncepcja konferencji, która w swej podstawowej konstrukcji oparta jest na wykładach prezentowanych przez młodych mówców. Dzięki energicznej pracy Basi, pierwszy Diagnostyczny Maj odbył się na wiosnę 2011 r. Kolejny wiosną 2015 r. Naprawdę poznaliśmy młodych mówców, którzy zyskali potem większą grupę słuchaczy.


Kolejna edycja Diagnostycznego Maja jest już w zaawansowanym stopniu przygotowywana. Termin zarezerwowano na dni 12-13 maja 2017 r. Spotykamy się w Lublinie.

ZGŁASZANIE WYKŁADOWCÓW 8 listopada '16 - 31 stycznia '17

Myślimy, że warto zaprosić wszystkich Kolegów, to znaczy WAS, czytelników bloga, do zgłaszania następnych młodych wykładowców, którzy wystąpią w roku 2017. Wykładowcy mogą też zgłosić się sami, to druga opcja, równie skuteczna. Imię i nazwisko kandydata z kilkoma zdaniami o nim należy wysłać na adres Basi: bpeksa@gmail.com

Rejestracja słuchaczy ruszy trochę później - napiszemy o tym w kolejnym wejściu.

Już dzisiaj wiemy, że Master Lectures wygłoszą kapitalni mówcy. Poza tym szykują się liczne niespodzianki.

6 komentarzy:

 1. Brawo znowu blog żyje, tyle wpisów w ciągu kilku dni, dawno tego nie było, a bardzo brakowało aktywności.

  OdpowiedzUsuń
 2. A jaka tematyka w tej edycji ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematy wykładów nie podlegają ograniczeniu. Chcielibyśmy, aby motywem przewodnim Konferencji był postęp technologiczny/informatyczny w diagnostyce laboratoryjnej/medycznej . Szczególnie interesuje nas wykorzystanie nowych technologii w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy oraz to co ułatwia formułowanie prawidłowego rozpoznania choroby. Jest to pojemny temat, w którym zmieszczą się różnorodne zagadnienia. Jest to jednak tylko sugestia, a nie wymóg formalny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Macie w planach zorganizowanie kolejnego spotkania ?

  laseroterapia

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje plany nie sięgają tak daleko. Ta chwila jest najważniejsza

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem tylko ciekaw czy coś się sprawdzi z tego w tym roku :] Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń